Molestowanie, mobbing, nękanie, czyli jak szanować swojego oprawcę i dziękować za zainteresowanie.

Mam dwie córki. Mam też syna. I jak każdej matce, towarzyszy mi strach o moje ukochane dzieci. O ich zdrowie, samopoczucie, rozwój, przyszłość. Ten strach często ma bardzo konkretną twarz. Boję się ludzi, którzy mogliby moje dzieci skrzywdzić. I dlatego krew mnie zalewa na kolejne pedofilskie afery zamiecione pod dywan, bo to dobry człowiek jest, adoptował ze schroniska dwa kotki i opiekował się staruszką, tylko trochę się pogubił, próby wybielania księdza Stryczka, bo przecież no może i nawet mobbingował, ale miał piękny cel, musiał, bo presja, bo dedlajny, a przecież wiadomo, że pracownicy to zwykle śmierdzące lenie, a na produktywność nic lepiej nie działa jak ostry opierdol, biedny, zjadła go własna ambicja, a teraz jeszcze niewdzięczni się na niego uwzięli, usprawiedliwianie katowania kobiet, które jest tłumaczone „twardą ręką” męża, a w końcu uczenie małych dziewczynek, że skromność na pewno dużo lepiej zabezpieczy je przed gwałtem niż prowokująca go mini spódniczka.

W książce, o której ostatnio zrobiło się w Polsce głośno, “Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny”, przeznaczonej dla młodzieży, w rozdziale “Jak powiedzieć NIE nauczycielowi lub szefowi” czytamy: “Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, że schlebia ci zainteresowanie, które kieruje w twoją stronę, ale że będzie ci jeszcze milej, jeśli będzie cię szanował. W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go, co może sprawić, że zechce się zemścić. Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony. Bądź miła”. Z kolejnych rozdziałów można się dowiedzieć, że minispódniczki, body czy biodrówki to kuszenie losu i jeśli cię zaczepiają, sama jesteś sobie winna!

No po prostu krew mnie zalewa. Bo to jest proszę Państwa mniej więcej tak:

Kolega łapie Cię za pierś? No coś Ty, chłopcy już tacy są, kto się czubi, ten się lubi, hehe. Kolega zgwałci Cię na prywatce? Sama się prosiłaś, porządne dziewczyny nie szlajają się po prywatkach, a już na pewno nie chodzą z żadnymi chłopakami do pokoju. To wszystko dlatego, że jesteś wyuzdaną ladacznicą szukającą przygód. Ładne dziewczyny po zmroku siedzą w domu i modlą się o księcia z bajki, a nie włóczą się gdzieś same. Sama się prosiłaś. Spódniczkę miałaś za krótką, śmiałaś się za głośno, prowokowałaś. Za bycie atrakcyjną spotkała Cię jedyna słuszna kara.

Szef ociera się o Ciebie tak, że czujesz, że to nie jest telefon w kieszeni. W pokoju konferencyjnym liże Cię w ucho. Poprawia Ci kosmyk włosów. Rozpina guzik bluzki, kiedy kopiujesz dokumenty. Podziękuj za zainteresowanie! To prawdziwy komplement, od samego szefa TYLE uwagi, to szansa, zostałaś wybrana. No już, zabieraj się do roboty. To porządny facet, ma żonę, dzieci, udziela się charytatywnie.

Mąż Cię regularnie bije, gwałci, wyzywa od kurw i debilek, wywozi do lasu, katuje psychicznie. Ale przecież faceci już tak mają, wiadomo, że małżeństwo ma swoje cienie i blaski, to dobry człowiek! Może nie wypełniasz wszystkich obowiązków żony? Może w dupie Ci się przewraca! Nie rozbijaj rodziny. Masz mieszkanie, samochód, wakacje. Na co Ty się tak naprawdę skarżysz? Wypłatę przynosi, żyć nie umierać.

To przez takie debilne publikacje i próby tłumaczenia oprawców dziewczynki i kobiety nadal stają się ofiarami, a równouprawnienie to nadal mrzonka. To przez takie myślenie, w szkołach jest przemoc, a dzieci znęcają się nad dziećmi, to przez takie myślenie wiele osób ma problem z rozróżnieniem kata od ofiary, to przez to w końcu pracownicy Wiosny latami trwali w milczeniu, swój pracowniczy koszmar codziennie kontrastując z uśmiechniętą twarzą księdza Stryczka “czyniącego tyle szlachetnego dobra”.  

Mam dwie córki i syna. Choć mają dopiero 7 lat uczę dzieci, że kiedy ktoś je zaczepia, używa przemocy, zmusza, mogą tą osobę KOPNĄĆ, uderzyć, odepchnąć, krzyczeć ratunku i wiać, gdzie pieprz rośnie. Nie, to nie jest „nic takiego”, chłopcy wcale tak nie mają, dorosła osoba NIE MA PRAWA się nad nimi znęcać, bić, ciągnąc, dotykać, czy do czegokolwiek zmuszać, a na wszelkie próby naruszenia godności, mamy prawo się nie godzić i odpowiadać atakiem W OBRONIE WŁASNEJ. Możliwe, że moje dziecko Cię kopnie, kiedy spróbujesz je dotknąć. Nauczyło się tego w domu. I nie musi nikogo przepraszać za krótką spódniczkę, bycie dziewczynką, czy pracę dla tyrana. 

Uczę moje dzieci z jednej strony ogromnej tolerancji do innego człowieka (geje, lesbijki, inne religie, odmienne kolory skóry, różne kultury – kochamy wszystkich), a jednocześnie uczę ich ZEROWEJ tolerancji do jakiejkolwiek formy molestowania. Na brak szacunku w takich momentach jest jedna odpowiedź – brak szacunku, a nie nadstawianie drugiego policzka „bo może musi”, „może to moja wina”, „bo już tak ma”, bo coś tam. 

Uczę moje dzieci, że dorosły nie ma władzy nad nikim i nie ma prawa wykorzystywać swojej pozycji i siły, aby wyrządzać krzywdę. Oczywiście, trzeba słuchać nauczycieli, trzeba do każdego człowieka odnosić się z szacunkiem i godnością, niezależnie od pozycji i wieku, ale jeśli „coś jest nie tak”, jeśli czujemy, że dzieje się coś niedobrego, jeśli czegoś nie chcemy – musimy reagować. Można, nawet dorosłym, mówić nie i wymagać, aby ktoś to nie uszanował, trzeba wołać o pomoc, jeśli dzieje się coś, na co nie chcesz się zgodzić. Powtarzam, że nie wolno nikogo straszyć, wyśmiewać. I jeśli staną się ofiarami takiego zachowania – muszą nam natychmiast o tym powiedzieć. W rodzinie nie ma sekretów!

Możliwe, że moje dzieci wyrosną na ludzi, którzy nie dadzą sobą pomiatać. Którzy nie zgodzą się na molestowanie, poniżanie, mobbing, na latami trwający koszmar we własnym domu, w szkole czy pracy, nawet jeśli nie będzie dotyczył osobiście ich osoby. Które będą ZAWSZE, w każdej sytuacji, w której komuś dzieje się krzywda, potrafiły rozróżnić kata od ofiary. Którzy nawet na końcu świata, będą potrafić głośno wołać o pomoc. I będą wierzyć, że ktoś to wołanie usłyszy.

Zdjęcie: źródło

Nieźle się napracowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post, uff. Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Jest kilka opcji:

 • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
 • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
 • Nie masz na nic czasu, w szczególności dla siebie? Kup moje autorskie produkty, które pomogą w ogarnianiu rzeczywistości. Stworzone przez matkę trojaczków – to działa! SKLEP.
 • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
 • Zapisz się do Newslettera. Dzięki temu prosto na swoją skrzynkę dostaniesz info o nowościach i będziesz zawsze na bieżąco.
 • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i plaży.
Buying and selling domains by experts | Hire a broker today! | Sedo

Brokerage Service

Our professionals buy or sell domains on your behalf.

Whether we're buying your ideal domain or selling your premium domains for the best prices, our experienced team of brokers is there for you – dedicated, trustworthy and discrete.

Hire a broker today

For Buyers
Brokerage Service

We acquire your perfect domain

Are you not able to find your desired domain on our marketplace? Or would you simply like to save the time and hassle by having our brokers negotiate for you? Our experts will contact the owner on your behalf and handle all of the necessary negotiations.

Just let us know which domain you are interested in and entrust our brokers with the negotiations. We will assign you a personal domain broker who will initiate negotiations with the owner on your behalf. You as the customer remain discreetly in the background. Guaranteed!
 

 • Domains à la Carte: our experts will acquire your domain,
  even if it isn't for sale at Sedo
 • Individual support: your personal domain broker will advise and consult with you before initiating and solidifying negotiations with the owner on your behalf
 • Guaranteed discretion: customers remain anonymous during negotiations
 • Free Transfer Services included
For Sellers
Domain Marketing

Highest prices for premium domains

Are you the owner of a high-quality domain? Our experts will help you to approach the right buyers – and obtain the best possible selling price for your domain.

Since 1999, our domain brokerage team has completed some of the most chart topping and expensive sales in the industry: Sex.com for 13 m $, dudu.com for 1 m $, kaffee.de for 100 000 €, and many many more. We will assign you a personal domain broker who will initiate negotiations with potential buyers on your behalf. Customers always remain confidential. Guaranteed!
 

 • No upfront costs – You will  only be charged if your domain is sold
 • Guaranteed discretion: Customers remain anonymous during the negotiations
 • Free Transfer Services included
   

Get the domain you really want!

Sell your Top Domain through our brokers

Our Minimum Requirement for Domain Marketing

Your domain consists of no more than two descriptive words.

You agree to an exclusive marketing agreement.

You notify us of any ongoing correspondence and offers already received from interested parties.

Domains with spelling and typographic errors will not be accepted.

You provide us with traffic statistics for the past 12 months.

Premium Domains from our Brokers

A premium domain can help your business establish a strong brand, attract more traffic, and improve your search engine rankings, while potentially reducing your advertising spend. Unlock the power of a premium domain and elevate your brand today.

 

Get your premium domain now

What Sedo can do for you

Domain Appraisal

Our experts will create an individual appraisal of your domain's value.

Domain Promotion

Increased exposure and sales through more than 650 Sedo partners worldwide.

Domain Transfer

Secure transfer transactions even when agreements are reached outside of our marketplace.

Domain Parking

Parked domains receive twice as many bids as unparked domains