Moja mama.

Ach, Dzień Matki, taki piękny dzień! Co prawda chyba w małym odwecie za wszystkie “mój Karolek jest geniuszem, w domu czyta Prousta, a w weekend do znudzenia ciąga nas po muzeach, zupełnie nie wiem jak to się dzieje, że w przedszkolu nie potrafi łyżką do zupy trafić”!, Panie nauczycielki żądają od dzieci portretu mamy i opisu jej cech. 

Można się czasami zdziwić, albo zaskoczyć, jak ja wczoraj, kiedy żyłam już obawą, że dzieci narysują mnie w szlafroku, wałkach i z kieliszkiem wina w ręce, a w opisie będzie stało, że mama lubi leżeć, zamawiać pizzę i wydawać pieniądze. Trochę się zdziwiłam, kiedy syn napisał, że mama najbardziej lubi robić pranie, a córka narysowała mnie z patelnią w ręce. 

Ale to nic. Komentarze, które pojawiły się pod postem na Facebooku, to złoto. Dlatego na koniec tego pięknego dnia, przytaczam. W końcu śmiech to zdrowie. 

Aga

Różnica wieku między moimi rodzicami to 2 lata… mama jest młodsza. A moja siostra jak była mała na pytanie ile tata ma lat odpowiedziała 32, a mama 64.

Ewa

U mnie, obecnie już prawie 39 letni syn, będąc w 1 klasie podstawówki miał za zadanie narysować rodziców przy pracy i podpisać jakie zawody wykonują. Narysował tatę przy jakiejś maszynie, mnie też przy jakimś dziwnym “urządzeniu” i podpisał : mój tata pracuje w hucie, a mama myje gary. 

Katarzyna 

Na pytanie o czym marzy mama – moja dwójka jednogłośnie: o świętym spokoju!

Małgorzata

Mój syn opisał mnie tak: ( ok. 24 lata temu) w pierwszym zdaniu ” Moja mama lubi jeździć autem” w drugim zdaniu ” Moja mama lubi piwo” także tego, wyszłam na alkoholiczkę jeżdżącą po pijaku, bo lubię.

Justyna

Syn zrobił w szkole kartkę na dzień matki, to się zachwyciłam i mówię, że to tak ładnie, że narysowałeś mamę z tulipanem, a on do mnie że to nie kwiatek, to kieliszek wina, bo to Twój ulubiony napój.

Anna

Jak zapytałam swojego sześciolatka co kupiłby mamie odpowiedział że plecak z odkurzaczem, bo lubię sprzątać. 

Ania

Mój brat, obecnie 18latek, kiedy był w przedszkolu, powiedział zapytany na Przedstawieniu z okazji Dnia Babci, że jego babcia pędzi bimber. Myślałam, że umrę ze śmiechu. A co do babci to zawsze robiła swoje wino, w domu u niej stał balon.

Agnieszka 

U mnie tez cos nie tak… Ja biegam-medale na ścianach, układam puzzle- leżą w domu, uwielbiam czytać- widziana często z książką w ręce, lubię też kolorowanki… a na pytanie jakie jest hobby mamy, dziecko odpowiedziało: sprzątanie….

Anna

Syn ostatnio mi poradził, żebym przerzuciła się z pracy na komputerze na etat kucharki, bo więcej z tego pożytku. 

Teresa

Mój syn w zeszłym roku powiedział na spotkaniu z Akademii Przyszłości, że mama lubi robić sobie paznokcie u cioci i tylko tym się interesuje. Paznokcie w życiu miałam zrobione dosłownie 5 razy na wielkie wyjście ale i tak syn mnie podsumował. 

Izabela

Kiedy córka była w 2 klasie na polskim napisała, że hobby mojej mamy to patrzenie w telefon. 

Agnieszka

Mnie syn kiedyś opisał “mama pracuje w kuchni ale nie lubi wykonywać swoich obowiązków”.

Ania

Moje dziecko przedstawiło rodziców w przedszkolu: tata lubi pić piwo a mama jeść starą kiełbasę… Dżizas… wychowawczyni śmiała się z nas już do końca..

Monia

Na pytanie co mama robi w pracy: mama ciągle mówi przez tel : tak, tak, tak albo mhm mhm mhm.

Anita

Moj syn napisal, ze moje hobby to zmywanie naczyń.

Justyna

W zerówce kolega córki oświadczył, że jego mama najbardziej lubi parówkę taty. Dopiero potem się okazało, że ojciec chłopca robi własne wędliny…

    • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
    • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
    • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
    • Zapisz się do Newslettera. Dzięki temu prosto na swoją skrzynkę dostaniesz info o nowościach i będziesz zawsze na bieżąco.
    • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i plaży.