Jeśli chcesz być dobrą mamą.

Jeśli chcesz być dobrą mamą, dbaj o siebie. Nie chodzi wcale o farbowanie włosów i regularne malowanie pazurów.

Jeśli chcesz być dobrą mamą, dbaj o siebie.

Popłacz sobie w poduszkę, kiedy masz na to ochotę. Bądź bohaterką. Bądź samotną matką. Bądź w udanym związku, bądź w związku tylko dla dzieci. Miej męża, konkubenta, przyjaciela, miej kogo chcesz. Kochaj na zabój albo tylko trochę. Sprzątaj chatę w czerwonych szpilkach albo spal wszystkie szpilki. Idź pod wiatr albo z wiatrem. Idź spać o 20. Nie idź spać w ogóle. Chodź w dziurawych dżinsach albo tylko w garsonkach. Przeklinaj, kiedy chcesz. Bądź erudytką. Miej zawsze rację. Przyznaj, że wszystkiego wcale nie wiesz. Wyjedź na samotny weekend albo nie opuszczaj w domu. Poświęcaj się dla dzieci albo wcale tego nie rób. Siedź w domu. Stawiaj na karierę. Zatrudnij panią do sprzątania albo leć na szmacie co sobota. Zwolnij się z pracy. Bierz nadgodziny. Zacznij studia. Rób przetwory. Zaprzyjaźnij się z lokalnym barem mlecznym. Gotuj jednogarnkowe potrawy na 3 dni pod rząd. Gotuj trzydaniowe obiady. Biegaj. Ćwicz jogę. Nie ćwicz w ogóle. Graj na skrzypcach albo tylko na nerwach. Zrób sobie makijaż permanentny. Nie maluj się. Chodź po górach albo tylko po sklepach. Miej hobby. Leż z pilotem na kanapie. Miej rozmiar zero. Trzymaj wagę, którą miałaś przed porodem. 2 miesiące przed porodem. Kochaj swoją teściową. Nie słuchaj swojej teściowej. Bądź w trójce klasowej. Nie chodź na wywiadówki. Bądź mamą jedynaka. Marz o wielodzietnej rodzinie. Idź na terapię. Bądź silna jak skała. Miej zawsze porządek. Sprzątaj tylko rynek. Miej trzy etaty. Nie pracuj nigdy. Weź długą kąpiel. Szyj kocyki. Chodź na łatwiznę. Przejdź na weganizm. Hoduj ziółka. Kochaj steki. Wierz w horoskopy. Szanuj tylko twarde dowody. Przyjaźnij się z mężczyznami. Miej grono przyjaciółek. Krzycz. Mów tylko szeptem. Zatrudnij nianię. Nigdy nie zostawiaj dzieci z obcymi. Szukaj szkoły z internatem. Ucz dziecko w domu. Zapisz na basen, angielski, dżudo. Puszczaj bajki. Wróć do pracy. Tańcz z mopem. Puść sobie głośno muzykę. Posiedź w ciszy. Pij zimną kawę. Nie karm piersią. Karm piersią, ile chcesz. Noś w chuście. Nie miej chusty. Zetnij włosy. Chodź co tydzień do fryzjera. Oszczędzaj. Wydawaj pieniądze na przyjemności. Pomaluj paznokcie na czarno. Idź na masaż. Miej krem do każdej części ciała. Nie smaruj się w ogóle. Zerwij się na wagary. Wyjdź z domu bez celu. Miej plan na każdy dzień. Żyj bez planu. Bądź niekonsekwentna. Kochaj rutynę. Ufaj intuicji. Czytaj instrukcje. Bądź spontaniczna. Nie pozwalaj dzieciom spać w swoim łóżku. Kup większe łóżko. Zacznij malować. Kup sobie psa. Nie miej żadnych zwierząt w domu. Nie pij kawy. Pij dużo kawy. Czekaj byle do 20. Łap każdy dzień. Przeczekuj każdy dzień, aż wyjdzie słońce. Chodź na randki. Nie wychodź nigdy z domu. Rób badania. Wierz doktorowi google.

Co jest do zrobienia, zrób to. Jeśli chcesz być dobrą mamą, dbaj o sobie. O siebie. O siebie. Nie o wszystkich naokoło, a na końcu o siebie. Nie o tych, którzy nie są w Twoim życiu najważniejsi. O siebie. Rób to, co dla Ciebie jest najlepsze, reszta jakoś się ułoży, zawsze się układa. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Macierzyństwo jest trudne.

Złe dni mijają i szybko się o nich zapomina.

Wszystkie tak mamy.

Jeśli chcesz być dobrą mamą, dbaj o siebie. To jest tak banalnie proste, choć bywa tak bardzo trudne. Dbaj o siebie, bez żadnego ale, bez wymówek, od zaraz i zawsze. 

Nieźle się napracowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post, uff. Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Jest kilka opcji:

  • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
  • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
  • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
  • Zapisz się do Newslettera. Dzięki temu prosto na swoją skrzynkę dostaniesz info o nowościach i będziesz zawsze na bieżąco.
  • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i plaży.