Co spakować dziecku do szkolnej śniadaniówki?

Dziś wstęp będzie długi, ale nie mogę go pominąć. Po tym wstępie, odpowiedź na pytanie co spakować dziecku do szkolnej śniadaniówki stanie się łatwizną. Obiecuję!

Ale od początku. Są takie kobiety i takie ich dzieła, że patrzę i nie wierzę. Tworzą coś tak pięknego i doskonałego w swojej prostocie, że aż trudno w to uwierzyć. Kiedy już pogratuluję, kiedy minie mi maleńkie ukłucie zazdrości, że sama tego nie wymyśliłam, napawam się źródłem inspiracji i korzystam ile wlezie. 

Są takie kobiety, których pracę podziwiam. Codziennie je podglądam i bardzo kibicuję. Taka jest Aga, dla mnie Polka, bo nazwa jej kanałów to Mrs Polka Dot. Właścicielka seksownego głosu, profesjonalnego smoky eye od 7 rano, czarnej jak smoła suczki Fridy, z którą wirtualnie swatam mojego białego misia, najpiękniejszych zdjęć kubków z kawą i najlepszych przepisów. Takich przepisów na uczciwe danie, z prostych składników, przy którym nie trzeba stać cały dzień, a nad którym dzieci nie przewracają oczami i nie krzyczą blee. Bo Aga oczywiście ma również dwie córy, pierwsze testerki jej kulinarnych podbojów. 

Polka, jak i my chyba wszystkie, Polki, od czasu pandemii i domowego nauczania, na potęgę karmiła swoje dzieci. A że “siedziała” z nimi w domu i z mężem za ścianą i z psem u boku i z zupą na kuchni i z pracą w tle, wie doskonale, jaka to sztuka karmić mądrze, karmić kolorowo, zdrowo i w miarę prosto, byle nie codziennie to samo, mamo! 

No i ta Polka spryciula stworzyła coś, co jest w swojej prostocie genialne. I ja Wam mówię, mnie się buzia szeroko otwarła jak to pierwszy raz zobaczyłam i owacje na stojąco w mojej głowie odstawiłam. 

“Dziecinnie proste przepisy na zdrowe śniadania” to ebook Agi z pomysłami na lunchboxy. Nie ma czegoś takiego na rynku, a przecież to takie potrzebne. Przepisy są tak proste, że dzieci mogą same, a już na pewno mogą pomóc dorosłemu w przygotowaniach i wykonaniu. Albo na odwrót – mogą same, a dorosły nadzoruje. Te dania są pyszne, zdrowe i w całości zaplanowane rodzinnie ale przede wszystkim dla wyszukanego gustu odbiorcy – dziecka. Czyli ma być smacznie, ma być pysznie, ma być ciekawie, ale prosto, bo większość dzieci wcale nie lubi nowości i udziwnień. To wszystko na pewno najlepiej opisała Aga tutaj: https://mrspolka-dot.com/dziecinnie-proste-przepisy-na-zdrowe-drugie-sniadania-premiera-nowego-ebooka-z-pomyslami-na-lunchboxy/

W ebooku znajdują się przepisy w pięciu kategoriach: batoniki i kulki mocy, ciasta i ciastka, kanapki i wrapy, sycące sałatki, owsianki i puddingi. Wszystkie z nich można wykorzystać w lunchboxach, ale przydadzą się także jako pomysły na rodzinne śniadania, zdrowe słodycze do domu, na podwieczorki, imprezy dla dzieci, czy jako dania na wspólne, proste kolacje.

Ten ebook to jest niesamowita ściąga i jestem pewna, że przyda się w każdym domu. Mam już jedną książkę Agi, więc za jakość mogłam poręczyć bez zastanowienia i totalnie w ciemno. Od tygodnia, odkąd go wertuję, utwierdzam się w przekonaniu, że co Polka stworzy, to złoto. 

Tutaj możesz sobie przejrzeć kilka przykładowych stron: https://sklep.mrspolka-dot.com/pl/p/E-book-Dzieciaki-przy-garach/51 

My z Ninką, która u nas w domu najbardziej lubi pichcić, zrobiłyśmy na przykład kulki. W naszej szkole nie wolno dzieciom przynosić żadnych słodyczy w lunchboxach, więc do szkoły u nas nie pójdą, no chyba, że wróci zdalna (a kysz). Ale już idealnie nadają się po szkole. Moje dzieci, jak tylko wejdą do samochodu, szukają jedzenia. Wygłodniałe, rzucają się na wszystko, a mnie codziennie brakuje pomysłów. Brakowało, bo teraz z nieba spadła mi Polka ze swoimi przepisami. 

Kulki są super, są miękkie, nie da się nimi w aucie zakrztusić, są zdrowe, a na dodatek słodkie. Idealna przekąska na późne popołudnie, kiedy siada energia. Matce do kawki też bardzo smakują, nie powiem. No i bez wyrzutów, bo to zdrowe. Kulki Ninka zrobiła od wybrania i czytania przepisu, przez siekanie orzechów, do układania na talerzu sama. Wtrąciłam się dla zabawy, mojej pomocy w ogóle nie potrzebowała.  

Uwielbiam inspirujące kobiety, o ich świetnych pomysłach musi dowiedzieć się świat! Trzeba sobie w życiu ułatwiać, a takie ściągawki są super pomysłem na jeden z problemów, który mamy każdego niemal dnia. Co tym naszym brzdącom spakować do szkoły. Korzystajcie! Wam na więcej czasu i jedną zagwostkę mniej, dzieciom na zdrowie! W ebooku znajdziecie aż 30 pysznych odpowiedzi na pytanie co spakować dziecku do szkolnej śniadaniówki!

Na hasło “calareszta” Aga dała zniżkę. Do niedzieli dostaniecie ebook w cenie 30 zł (a nie 35 zł). Niska cena spokoju. https://sklep.mrspolka-dot.com/pl/p/E-book-Dzieciaki-przy-garach/51