Na Tatę.

Odkąd jestem mamą, jednym z moich codziennych dylematów jest usypianie dzieci. O ile zdarza się, że mam szczęście i wszyscy pięknie usną, o tyle co noc mierzę się z jednym maruderem, który nalega “Mamusiu, śpij ze mną długo”. Jak uśpić szybko i skutecznie?

Na usypianie najlepiej działają trzy metody:

Na trola

Wsadzasz dziecko do samochodu, jeździsz po okolicy i czekasz aż uśnie. Jak już ukołysane smacznie sobie miarowo oddycha, przenosisz z samochodu prosto do łóżka. Minus – bez kąpieli, no chyba, że do samochodu dziecko poszło już w piżamie. Ta opcja najczęściej zdarza się przypadkowo, po wykańczających imprezach rodzinnych, kinderbalach i zakupach. Trzeba uważać z wyborem godziny, bywa, że ta nieplanowana drzemka wydarzy się o 17 i zamiast upragnionego przenoszenia bez budzenia, będziemy mieli zabawę do rana.

Na dużego

“Kochanie jesteś już taaaaki duży, tacy duzi chłopcy, jak Ty, śpią bez mamusi”!  I wychodzisz na twardziela z pokoju, zostawiając malucha z trzęsącą się wargą. Może akurat zew bohaterstwa dzisiaj przyniesie sukces? U mnie nigdy się nie udaje. O ile dzieci są duże na tyle, aby oglądać Transformers (Mamusiu, inne bajki są dla maluchów!), w momencie zasypiania włącza się tryb „dzidziuś”.

Na śpiocha

Mój syn, lat cztery, przebiegle dorastający zbyt szybko, po dziesięciu minutach udawania, że śpię, nagle siada żwawo w łóżku i mówi – Mamo, oszukujesz! Nie masz na sobie piżamki! I tak cały plan wziął w łeb. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Teraz jak idę usypiać, szykuję się do spania. Myję grzecznie ząbki, ściągam soczewki, przebieram piżamkę. Ciężko opadam na poduszkę i zamykam oczy. Oczywiście zdarza się, że zdolności konfabulacyjne moich dzieci przebijają na głowę moje umiejętności aktorskie i głośne parsknięcie ujawnia, że wcale nie śpię. Ale jak się nie roześmiać, kiedy moja córka raczy mnie takimi monologami.

“Wiesz, u nas w przedszkolu jest taki pan. Ale on umarł, no nie żyje ten Pan Stefan. Był z nami w zoo i oba oczka pożarł mu tygrys. Smutne, no”.

Ewentualnie druga córka, ta bardziej przebiegła, próbuje mnie naciągnąć na zakupy. „Mamusiu, a wiesz, te gumki te pysne, te lózowe, kupis mi, plose”. Tutaj ja odpowiadam yhy, co dziecko ewidentnie bierze za zachętę. „Aha, no to supel. A te misie takie cekoladkowe, kupis nam? Te co babcia nam raz psyniosła. Dobze, tsy, kupis nam?”. Z mojej strony pada kolejne yhy. „Supel, a konika mamusiu, takiego plawdziwego, luzowego, kupis nam”?

Uśpić to jedno, ale jak wydostać się z łóżka, a potem z dziecięcego pokoiku?

Na Mission Impossible

Najpierw wyciągasz jedną nogę, powolutku, po cichutku, macasz gołą stopą podłogę, poszukując miejsca, w którym nie skrzypi. Najlepiej w końcu zrobić sobie mapę na podłodze z zaznaczonymi krzyżykami w miejscach, gdzie można stanąć nie ryzykując mikroskopijnego, a jednak słyszanego bardzo wyraźnie przez dziecięce ucho, dźwięku. Kiedy obie Twoje stopy bezpiecznie wylądują na podłodze, skradasz się jak pantera do nieświadomej antylopy w kierunku drzwi. Nie wiadomo dlaczego, każdy rodzic jest wtedy przygarbiony i ma minę jakby właśnie coś ukradł. Uff. Docierasz do drzwi. Otwierasz i tutaj masz dwa sposoby – odważnie, jednym, krótkim szarpnięciem, wychodzisz, zamykasz drzwi i znowu możesz oddychać, albo sposób drugi – otwierasz drzwi po milimetrze, powoli, absolutnie nie ryzykując jakiegokolwiek, najmniejszego nawet dźwięku.

Podmianka

Kładziesz się na moment obok, po czym z poduszki, misia i innych maskotek formujesz swojego sobowtóra. Powoli, po jednym milimetrze oddalasz się od dziecka, aż powstanie mała luka, w którą wkładasz sztucznego siebie. Rączki dziecka układasz na około, żeby mu się wydawało, że to Ty. Jak już maluch leży komfortowo owinięty naokoło pluszaków i poduszek, robisz rolkę i zsuwasz się z łóżka.

Na Tatę

Ze wszystkich metod usypiania i wychodzenia z dziecięcego pokoju, najlepiej działa udoskonalona metoda na śpiocha, czyli metoda na Tatę. Nawet w najgorsze wieczory, kiedy Mamie opada już głowa ze zmęczenia, a dziecię nadal ma wielkie oczy i zdaje się, że ma ochotę na wszystko, tylko nie na spanie, Tata da radę. Wkracza do akcji, rozkłada się obok małego łóżeczka i szybko zasypia. Znudzony maluch przestaje bardzo szybko zagadywać i zasypia, przy dźwiękach regularnego, terapeutycznego chrapania. I podczas gdy Mama męczy się i gimnastykuje jak tu wyjść z pokoju, jak się z ramion oseska kochanego wydostać, Tata nie ma tego problemu, śpi sobie w najlepsze, łapie chwile odpoczynku, dziecko błogo śpi, a Mama ma w końcu moment dla siebie. Wszyscy są zadowoleni.

Tak więc nie ma sensu się spierać i należy Tacie oddać pałeczkę i przyznać, że w usypianiu jest po prostu mistrzem i nikt nie powinien nawet próbować go w tym wyręczać!

Nieźle się napracowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post, uff. Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Jest kilka opcji:

 • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
 • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
 • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
 • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i butów!
Buying and selling domains by experts | Hire a broker today! | Sedo

Brokerage Service

Our professionals buy or sell domains on your behalf.

Whether we're buying your ideal domain or selling your premium domains for the best prices, our experienced team of brokers is there for you – dedicated, trustworthy and discrete.

Hire a broker today

For Buyers
Brokerage Service

We acquire your perfect domain

Are you not able to find your desired domain on our marketplace? Or would you simply like to save the time and hassle by having our brokers negotiate for you? Our experts will contact the owner on your behalf and handle all of the necessary negotiations.

Just let us know which domain you are interested in and entrust our brokers with the negotiations. We will assign you a personal domain broker who will initiate negotiations with the owner on your behalf. You as the customer remain discreetly in the background. Guaranteed!
 

 • Domains à la Carte: our experts will acquire your domain,
  even if it isn't for sale at Sedo
 • Individual support: your personal domain broker will advise and consult with you before initiating and solidifying negotiations with the owner on your behalf
 • Guaranteed discretion: customers remain anonymous during negotiations
 • Free Transfer Services included
For Sellers
Domain Marketing

Highest prices for premium domains

Are you the owner of a high-quality domain? Our experts will help you to approach the right buyers – and obtain the best possible selling price for your domain.

Since 1999, our domain brokerage team has completed some of the most chart topping and expensive sales in the industry: Sex.com for 13 m $, dudu.com for 1 m $, kaffee.de for 100 000 €, and many many more. We will assign you a personal domain broker who will initiate negotiations with potential buyers on your behalf. Customers always remain confidential. Guaranteed!
 

 • No upfront costs – You will  only be charged if your domain is sold
 • Guaranteed discretion: Customers remain anonymous during the negotiations
 • Free Transfer Services included
   

Get the domain you really want!

Sell your Top Domain through our brokers

Our Minimum Requirement for Domain Marketing

Your domain consists of no more than two descriptive words.

You agree to an exclusive marketing agreement.

You notify us of any ongoing correspondence and offers already received from interested parties.

Domains with spelling and typographic errors will not be accepted.

You provide us with traffic statistics for the past 12 months.

Premium Domains from our Brokers

A premium domain can help your business establish a strong brand, attract more traffic, and improve your search engine rankings, while potentially reducing your advertising spend. Unlock the power of a premium domain and elevate your brand today.

 

Get your premium domain now

What Sedo can do for you

Domain Appraisal

Our experts will create an individual appraisal of your domain's value.

Domain Promotion

Increased exposure and sales through more than 650 Sedo partners worldwide.

Domain Transfer

Secure transfer transactions even when agreements are reached outside of our marketplace.

Domain Parking

Parked domains receive twice as many bids as unparked domains