Wielka Fabryka Elfów – zabawa dla całej rodziny.

W miniony weekend zabrałam dzieci do królestwa Mikołaja w Katowicach. Po moich relacjach pojawiło się tyle pytań, że spieszę z odpowiedzią. Wielka Fabryka Elfów jest cudowna. I tak, tak, bardzo warto się do niej wybrać z dzieciakami.

Grudzień to jedyny czas w roku, kiedy wszyscy bez wyjątku, mali i duzi, dają się wciągnąć w urocze bajeczki o Mikołaju, reniferach, elfach i czynieniu dobra. Każdy z nas ma odrobinę dziecka w sobie i wierzy w cud świąt. 

Wielka Fabryka Elfów to miejsce, w którym klimat świątecznych przygotowań jest na każdym kroku. Mnie osobiście urzekł sam pomysł wizyty w Fabryce Mikołaja, gdzie otaczają nas Elfy, renifery, prezenty, choinki. Idealna rozrywka na ten magiczny czas. Świetne miejsce dla niewiarków i dzieci, którym już zaczyna kiełkować myśl, że może tego Mikołaja to w ogóle nie ma? 

No dobra, ale na czym to polega? To była nasza pierwsza wyprawa, podobno w każdym roku motyw przewodni i zadania są inne. W tym roku jest to Eliksir Świąteczny. Na początku przygody dzieci dowiadują się, że Mikołaj przypadkiem wypił antyświąteczny eliksir, nie ma ochoty na rozdawanie prezentów i w tym roku odwołuje święta. Dzieci muszą pomóc Elfom w uratowaniu świąt.

 

Następnie, pod okiem Elfa Przewodnika, w małych grupach, dzieci przechodzą 10 różnych etapów, aby w końcu wytworzyć ze znalezionych po drodze składników magiczną miksturę – Eliksir Świąteczny i spotkać się z odczarowanym, Mikołajem.

Na dzieciaki czekają zagadki logiczne, edukacyjne, zabawy sprawnościowe i kreatywne zadania. To wszystko przy pomocy i w towarzystwie wesołych Elfów. Na końcu dzieciaki dostają pamiątkowy dyplom. 

Moje dzieci były zachwycone zabawą. Najbardziej chyba podobało im się pisanie „niewidocznego” listu do Mikołaja i ujeżdżanie stada dzikich reniferów. Chociaż naprawdę ciężko im było wybrać, bo każdy etap był inny i ciekawy.

 

Informacje praktyczne, które warto poznać przed rozpoczęciem przygody:

 

 • Wielka Fabryka Elfów to doskonała zabawa dla dzieci w wieku 3-10 lat, nie dla nastolatków raczej. Fabryki mają swoje siedziby w Katowicach, w Warszawie i w Gdańsku. Atrakcja działa od 27 listopada do 22 grudnia, w każdy dzień tygodnia.

 

 • Bilety kupisz na stronie wydarzenia – https://www.wielkafabrykaelfow.pl. Na jedno dziecko jeden dorosły wchodzi za darmo. Na kartę dużej rodziny jest zniżka 20%. Można kupić bilet grupowy i zwiedzać na przykład całą przedszkolną lub szkolną grupą.

 

 • Na terenie fabryki jest parking, szatnia, można też kupić kawę, jedzenie i przekąski.

 

 • Większe dzieci mogą się bawić bez rodziców, pod okiem Elfa Przewodnika, chociaż dla nas to była fajna, rodzinna zabawa. Można jednak na dzieci poczekać w kawiarni, do której zostaną odprowadzone na koniec zabawy.

 

 • Pobyt w Fabryce to minimum dwie godziny, tyle trwa zaplanowana przez Elfy eskapada.

 

Wielka Fabryka Elfów jest fajnie przygotowana i całe rodziny znajdą tam coś dla siebie, chociaż oczywiście jest to atrakcja głównie dla najmłodszych, widziałam też doskonale bawiących się dziadków. Każdy, kto wybierze się z dzieciakami do Fabryki Elfów, będzie się dobrze bawił. Ja w każdym razie polecam, to fajny pomysł na spędzenie wspólnego czasu. Dzieciaki uwielbiają takie klimaty. No przynajmniej moje.

  • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
  • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
  • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
  • Zapisz się do Newslettera. Dzięki temu prosto na swoją skrzynkę dostaniesz info o nowościach i będziesz zawsze na bieżąco.
  • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i plaży.