Kto okrada Polskę?

Czuję, że jestem na tropie grubej afery. Afery, która w końcu wyjaśni kto okrada Polskę! 

Przez rok mieszkania za granicą człowiek sobie zapomina o niewygodnych szczegółach życia w ukochanej ojczyźnie, czy też w ogóle w innym kraju. Bo to tak jest, że się po prostu wypiera te pierdoły ze świadomości, pamiętając raczej to, co przyjemne i sercu bliskie. I potem człowiek mocno stęskniony wraca do kraju, a tu zonk.

Nie będę pisała o polityce, ani o pracowaniu za karę, uwielbieniu do kolejek, ani nawet o skarpetkach do sandałów, białych kozaczkach i turbo solarze. Nie.

Mam ochotę w bardzo niecenzuralny sposób spytać:

czy ktoś wie, kto okrada Polskę ze wszystkich drobnych?

To znaczy wiem, że winę zwykle zwalamy na Ruskich, na Niemców, ewentualnie na Unię, a jak już to nie chwyci, to wiadomo, że to wina Tuska, ale w tym przypadku sprawa wydaje mi się grubszego kalibru. To musi być jakiś spisek! Żeby w żadnym sklepie, żadna kasjerka, w żadnym mieście w Polsce nie miała wystarczająco dużo drobnych, aby wydać resztę? Komukolwiek? 

Pytanie „czy ma Pani drobne”, „czy ma Pan 5 groszy”, „czy ma Pani końcówkę” towarzyszy każdej transakcji bezpośredniego kupna. I o ile można próbować zrozumieć handlującego na ulicy obwarzankami, tak trudno zrozumieć kasjerkę w dużym markecie. Właściwie sprzedającego obwarzanki też ciężko obczaić, bo przecież wiadomo, że liczenie na fuksa w postaci samych tylko klientów posiadających równiutko odmierzone 1zł60gr jest, lekko rzecz biorąc, szczytem optymizmu.

Oczywiście, jak każdy naród, przyzwyczailiśmy się do wielu absurdów i do tego przy kasie też. I potem taki człowiek zawsze w stresie kończący zakupy wyjeżdża do krajów, w których deficytu drobnych nie ma, ale z przyzwyczajenia grzebie przy kasie w tym portfelu, przerzuca monetami, poci się lekko w stresie, no bo co jak jednak nie mam, a ta kiełbaska w koszyku to już tak pachnie, że ciężko się będzie z nią pożegnać, a w końcu, co najmniej jak odkrywca Ameryki, triumfalnie krzyczy „mam, mam końcówkę”!

Kiedy tak ostatnio zrobiłam w tutejszym sklepie, przez 5 tygodni w Polandzie przyzwyczajona do notorycznej „afery o drobne”, Pani kasjerka spojrzała na mnie co najmniej jakbym miała dwie głowy, lekko przewróciła oczami, wzruszyła ramionami i odparła „Super! Ja też mam”.

Może to jakaś kara dla kupujących? Może niepisana zemsta kasjerek? Ich szefów, którym się bilonu dźwigać nie chce? Może ustanowiono jakiś nowy sport, żeby na tej kasie się nie nudziło przypadkiem? I tutaj muszę przyznać, że jeśli rzeczywiście jest to sport, to dla mnie złoto olimpijskie dostaje Pani z kasy w Białce Tatrzańskiej, która o godzinie 15 w Nowy Rok, w Termie Bania, w której w ten dzień kąpało się pół Polski, na moją wyjętą z portfela stówkę (sto złotych polskich, gwoli ścisłości, nie dirhamów, czy jenów) oznajmiła, że nie ma jak wydać, po czym nakazała „pani idzie rozmienić”. Nie jakieś tam klient nasz pan, czy zupełnie niepotrzebne w dzisiejszym świecie zwroty grzecznościowe, czy szukanie innych opcji rozwiązania problemu. Nie, nie, takie rzeczy to dla amatorów! Przecież wiadomo, że drobne to problem klienta, chce zapłacić, niech szuka! Tak trzeba żyć proszę Państwa!

Bardzo mnie to nurtuje, czy ktoś wie, kto okrada Polskę?

Z drobnych, oczywiście. 🙂 

Zdjęcie: źródło.

Nieźle się napracowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post, uff. Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Jest kilka opcji:

 • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
 • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
 • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
 • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i butów!

 

Buying and selling domains by experts | Hire a broker today! | Sedo

Brokerage Service

Our professionals buy or sell domains on your behalf.

Whether we're buying your ideal domain or selling your premium domains for the best prices, our experienced team of brokers is there for you – dedicated, trustworthy and discrete.

Hire a broker today

For Buyers
Brokerage Service

We acquire your perfect domain

Are you not able to find your desired domain on our marketplace? Or would you simply like to save the time and hassle by having our brokers negotiate for you? Our experts will contact the owner on your behalf and handle all of the necessary negotiations.

Just let us know which domain you are interested in and entrust our brokers with the negotiations. We will assign you a personal domain broker who will initiate negotiations with the owner on your behalf. You as the customer remain discreetly in the background. Guaranteed!
 

 • Domains à la Carte: our experts will acquire your domain,
  even if it isn't for sale at Sedo
 • Individual support: your personal domain broker will advise and consult with you before initiating and solidifying negotiations with the owner on your behalf
 • Guaranteed discretion: customers remain anonymous during negotiations
 • Free Transfer Services included
For Sellers
Domain Marketing

Highest prices for premium domains

Are you the owner of a high-quality domain? Our experts will help you to approach the right buyers – and obtain the best possible selling price for your domain.

Since 1999, our domain brokerage team has completed some of the most chart topping and expensive sales in the industry: Sex.com for 13 m $, dudu.com for 1 m $, kaffee.de for 100 000 €, and many many more. We will assign you a personal domain broker who will initiate negotiations with potential buyers on your behalf. Customers always remain confidential. Guaranteed!
 

 • No upfront costs – You will  only be charged if your domain is sold
 • Guaranteed discretion: Customers remain anonymous during the negotiations
 • Free Transfer Services included
   

Get the domain you really want!

Sell your Top Domain through our brokers

Our Minimum Requirement for Domain Marketing

Your domain consists of no more than two descriptive words.

You agree to an exclusive marketing agreement.

You notify us of any ongoing correspondence and offers already received from interested parties.

Domains with spelling and typographic errors will not be accepted.

You provide us with traffic statistics for the past 12 months.

Premium Domains from our Brokers

A premium domain can help your business establish a strong brand, attract more traffic, and improve your search engine rankings, while potentially reducing your advertising spend. Unlock the power of a premium domain and elevate your brand today.

 

Get your premium domain now

What Sedo can do for you

Domain Appraisal

Our experts will create an individual appraisal of your domain's value.

Domain Promotion

Increased exposure and sales through more than 650 Sedo partners worldwide.

Domain Transfer

Secure transfer transactions even when agreements are reached outside of our marketplace.

Domain Parking

Parked domains receive twice as many bids as unparked domains