Pisanki ombre.

Zakochałam się w tych pięknych pisankach. Są bardzo eleganckie, nowoczesne, a jednocześnie nietypowe. Nie sądziłam jednak, że pisanki ombre tak łatwo można zrobić. Jeśli ja, totalne beztalencie w temacie wszelkich domowych robótek, zrób to sam i rękodzieła, potrafiłam je zrobić, Tobie na pewno też się uda! 

Pisanki ombre można zrobić w wielu kolorach. Ja wybrałam morskie. Pięknie wyglądają też fioletowe, błękitne, różowe, zielone. Zrób takie, jakie pasują do wystroju Twojego wnętrza. Przepięknie prezentują się na Wielkanocnym stole i nieustannie zachwycają małych i dużych. 

Pisanki ombre

Potrzebujesz: 

jajka (najlepiej białe, ale jak widać, użyłam zwykłych i też wyszło nieźle)

barwniki spożywcze (z czterech podstawowych kolorów wyczarujesz pozostałe)

ocet

… i tyle! 

Wykonanie: 

Jajka umyj, ugotuj na twardo. Aby jajka nie popękały w trakcie gotowania, do wody, w której się gotują, dodajemy soli i octu. 

Metoda 1. 

Do trzech szklanek (może być więcej, jeśli chcesz mieć więcej odcieni ombre) nalej barwnik spożywczy. Do pierwszej, najjaśniejszej, 10 kropli barwnika, do drugiej 40 kropli barwnika, do trzeciej 80. Do każdej szklanki dodaj łyżeczkę octu i pół szklanki wrzącej wody. Przy pomocy łyżki, zamocz w szklance ugotowane na twardo jajko, zostaw na 10 minut. Powtarzaj z pozostałymi szklankami. Po 10 minutach wyciągnij ostrożnie jajka na czysty i gładki ręcznik papierowy. Osusz. Powtórz proces z pozostałymi jajkami. 

Metoda 2. 

Do wysokiej szklanki nalej 10 kropli barwnika spożywczego. Dodaj łyżeczkę octu i pół szklanki wrzącej wody. Przy pomocy łyżki, zamocz w szklance ugotowane na twardo jajko, zostaw na 10 minut. Powtórz proces tyle razy, ile chcesz uzyskać jajek w danym odcieniu. Dodaj 40 kropli barwnika, w celu pogłębienia koloru. Przy pomocy łyżki, zamocz w szklance ugotowane na twardo jajko, zostaw na 10 minut. Powtórz proces tyle razy, ile chcesz uzyskać jajek w danym odcieniu. Dodaj kolejne 40 kropli barwnika, powtórz całość procesu.

Uwaga: barwniki farbują dłonie, blaty i ubranie. Najlepiej zabezpieczyć powierzchnię na jakiej będziesz farbować jajka, a na ręce ubrać rękawiczki. 

Kolory: 

Morski – zmieszaj barwnik niebieski z zielonym w proporcji 4 do 2, czyli 8 kropli niebieskich, 4 zielone 

Fiolet – zmieszaj barwnik czerwony z niebieskim w proporcji 3 do 1, czyli 9 kropli czerwonych, 3 niebieskie

Pomarańczowy – zmieszaj barwnik żółty z czerwonym w proporcji 2 do 1, czyli 8 kropli żółtych, 2 czerwone

Limonka – zmieszaj barwnik żółty z zielonym w proporcji 3 do 1, czyli 9 kropli żółtych i 3 krople zielone. 

Powodzenia! 

IMG_7431 IMG_7432 IMG_7437 IMG_7439

 

 

Nieźle się napracowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post, uff. Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Jest kilka opcji:

  • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
  • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
  • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i butów!