Brak pomysłu na wakacje dla dzieciaków? Tego szukasz!

Brak pomysłu na wakacje dla dzieciaków? Już spieszę z pomocą, ale od początku. Kiedy moje dzieci były mniejsze, zawsze mi się wydawało, że znam już wszystkie trudności związane z posiadaniem trójki dzieci na raz. Chroniczny niedobór trzeciej ręki, brak oczu z tyłu głowy, fundusz, który pozwoli na pokrycie potrójnych zakupów słoiczków, śpioszków, wózków, smoczków, pieluszek, butelek, czapeczek i kilka dodatkowych godzin w ciągu doby, aby to towarzystwo ogarnąć!

Wiecie, co jeszcze jest trudne w posiadaniu trojaczków? Wakacje dla dzieciaków. Znalezienie kolonii, czy obozu dla trójki dzieci jednocześnie graniczy z cudem, kiedy masz w domu i dziewczynki i chłopca, a każdy ma inne zainteresowania i na pewno nie chcą jechać razem, a Ty chcesz ich wysłać na wyjazd, który będzie sprawdzony, ciekawy i nietypowy. Cholernie trudne to zadanie i już kilka tygodni się z nim borykam tak, żeby wszystko spiąć. Dzieciaki muszą być zadowolone, obozy muszą być w tym samym czasie, muszą pasować do grafika, a ja muszę być spokojna, powierzając ich profesjonalistom.

Oferta na rynku jest ogromna, choć bardzo „nierówna”. Są obozy totalnie przeładowane aktywnościami, można się zmęczyć, czytając program, są też takie, na których z opisu wieje nudą. Mnóstwo firm proponuje to samo, nic w sumie ciekawego, na co dzieci mogłyby z utęsknieniem czekać, a potem o tym opowiadać miesiącami. Moje dzieciaki mają z nami mnóstwo różnych rozrywek, dlatego szukam zawsze obozów, na których będą mogły zrobić coś nowego, fascynującego. Mam wrażenie, że żagle, tenis, paintball, czy obóz językowy mają w swojej ofercie prawie wszystkie biura!

W swoich poszukiwaniach trafiłam w końcu na nietypową ofertę Biura Turystyki Orion https://btorion.pl/  Orion to przeróżne wyjazdy dla dzieci i młodzieży od 9 roku życia, najbardziej zainteresowała mnie tegoroczna nowość, czyli obóz Wombat. Nadal pozostała w nas lekka nostalgia i tęsknota za Australią, a te słodkie i sprytne zwierzątka żyją tylko na antypodach. Obóz Wombat odbędzie się w Niedzicy, nad Zalewem Czorsztyńskim w Pieninach. To bardzo nietypowa propozycja jak na obóz multisportowy, który w większości biur oferujących tego typu wyjazdy oznacza tenis i gry zręcznościowe. Wombat jest nietypowy, bo dyscypliny, których dzieciaki będą mogły spróbować to capoeira, crossminton, ultimate frisbee, a nawet wprowadzenie do kajakarstwa górskiego i raftingu…

W arkana tych sportów wprowadzą uczestników profesjonalni instruktorzy z licznymi sukcesami w swoich dziedzinach – nr 1 rankingu International Crossminton Organisation w klasyfikacji kobiet, świeżo upieczony wicemistrz Świata w capoeirze i wielokrotny reprezentant Polski na MŚ i ME w ultimate frisbee. Szkolenie kajakowe zrealizują instruktorzy Szkoły Kajakarstwa Górskiego i Raftingu RETENDO, prowadzonej przez byłego mistrza Polski i reprezentanta naszego kraju na MŚ we freestyle’u kajakowym. Świetna sprawa, moje dzieciaki bardzo inspirują się takimi osobami. Z programem obozu można zapoznać się tutaj: https://btorion.pl/wombat/

 

Zresztą wszystkie wyjazdy oferowane przez Oriona są nietypowe i bardzo ciekawe, nie są to zwykłe obozy sportowe, językowe, czy nie daj Boże obozy bez planu, wszystkie są offline, co w roku, w którym dzieciaki spędzały dzień za dniem przed kompem, jest szczególnie ważne. Oferta jest niszowa, chociaż firma ma już ponad 20 letnie doświadczenie choćby przy organizacji obozów z grami fabularnymi, oraz z popkulturą Japonii i Korei Południowej, a ostatnio także Indiami i Bollywoodem. Serio, serio, taka ciekawa oferta! I jak fajnie, że są biura stawiające na oryginalność!

Wszystkie programy, terminy, ceny i inne informacje są tutaj: https://btorion.pl/kolonie-i-obozy/. Są tu obozy dla miłośników m&a oraz japońskiej kultury, podczas których tradycja miesza się z nowoczesnością. W programie wszystkiego po trochę – od sztuki kaligrafii i nauki zakładania kimon, przez pyszne warsztaty kulinarne, aż po zajęcia z cosplayu, wspólne karaoke i konkursy. Nudy nie ma! Do tego obozy taneczne dla fanów muzyki k-pop i kultury Korei Południowej oraz kultury Indii i Bollywood Dance. Z programem tego ostatniego zapoznacie się tutaj: https://btorion.pl/oboz-bollywood-dance/ , a także różne programy dla miłośników gier fabularnych oraz szeroko pojętej fantastyki, nawet takie, gdzie poza kampanią RPG uczestnicy biorą też udział w profesjonalnym kursie rysunku – https://btorion.pl/oboz-rpg-art/.

Wszystkie wyjazdy, oprócz interesującego programu i nietypowych zajęć, są prowadzone przez prawdziwych pasjonatów, którzy od lat na co dzień zajmują się tematyką obozów. Tutaj:  https://btorion.pl/nasza-kadra/ znajdziesz informacje na ten temat i profile orionowej kadry. Dodatkowo na niektórych obozach są zatrudniani na stałe socjoterapeuci – nie jest tajemnicą, że obecna młodzież ma dużo różnych problemów i taka pomoc na wyjazdach często jest nieoceniona.

 

Orion to także bardzo fajne ośrodki – Zieleniec i Niedzica https://btorion.pl/nasze-osrodki/, oferujące młodzieży masę atrakcji.

Reasumując – jeśli szukasz dla swojego nastolatka fajnej, nietypowej, wakacyjnej przygody, pod profesjonalnym okiem i w pięknym miejscu – voila! Mnie trochę ulżyło, bo moje dzieciaki na wszystkie dotychczasowe propozycje wykrzykiwały zgodnie – nuda. Wakacje dla dzieciaków to dla nas priorytet, szczególnie w tym roku.

Tylko w tym tygodniu można skorzystać z kodu CALARESZTA, z którym dostaniesz 100 zł zniżki przy rezerwacji wybranych obozów – tegorocznych nowości – Bollywood Dance, RPG Art i Wombata. Orion uczestniczy również w programie Polski Bon Turystyczny, co stanowi dodatkową korzyść przy wyborze dziecięcych wakacji. Polecam, wyjazdy zapowiadają się bosko, sama chętnie bym się wybrała! Ale w tym czasie, kiedy dzieciaki będą się świetnie bawić z Orionem, ja będę się wysypiać, pracować, włóczyć po mieście i może nawet wracać chwiejnym krokiem po okrążeniu nad ranem. ?

Wpis powstał przy współpracy z Biurem Turystyki Orion.