Bądź najlepszą wersją siebie.

Ten zwrot jest bardzo popularny w wielu krajach i motywacyjnie wpływa na miliony osób, na mnie też.

Nie wierz w bzdurę, że możesz być kim chcesz, czy jeśli czegoś zapragniesz, możesz to mieć. Nie powtarzaj tego swoim dzieciom. Przychodzimy na ten świat z wieloma ograniczeniami, geny, talent, osobowość, położenie geograficzne, rodzina. Sukces wielkich tego świata to wypadkowa talentu, szczęścia, zbiegów okoliczności, wielu osób, które w nich uwierzyły i milionów zainwestowanych monet. Choćbyś nie wiem jak się starała niektóre rzeczy pozostaną poza Twoim zasięgiem. Zrozumienie tego przychodzi z wiekiem i przynosi ulgę. Życie staje się prostsze, jeśli znasz swoje ograniczenia. Możesz jednak ciągle pracować nad sobą i nad realizacją swoich marzeń.

Nie porównuj.

Nie ma co porównywać się z innymi. Każdy z nas jest inną osobą, unikatowym zestawem uczyć i emocji, sytuacji życiowych i ludzi naokoło. Pamiętaj też że ludzie pokazują to, co chcesz zobaczyć, to z czego są najbardziej dumni, co im się udało. Jest to naturalne. Nigdy nie zobaczysz czyjegoś pustego konta, złamanego serca czy zdradzonej żony. Moim ulubionym życzeniem ostatnio jest “Zycze Ci aby Twoje życie było w połowie tak dobre, jak pokazujesz to na facebooku”. Nigdy nie porównuj się z osobami publicznymi. Pamiętam jeszcze słynne zdanie Cindy Crawford: “Nawet ja nie budzę się rano wyglądając jak Cindy Crawford”. Z pomocą drogich kosmetyków, ciuchów, photoshopa i utalentowanego fotografa można zdziałać cuda.

Czas.

Wczoraj już minęło, jutro może nie nastąpić. Ważny jest dzień dzisiejszy. Zapomnij o tym co było wczoraj. Zapamiętaj lekcję, którą dało Ci życie i zamknij rozdział z napisem “przeszłość”. Nie skupiaj się na tym, co będzie jutro, nie planuj daleko do przodu. Żyj dniem dzisiejszym, niech to będzie Twój ulubiony dzień. Każdego dnia wstawaj z otwartym umysłem i podekscytowana tym, co może się wydarzyć. Bądź tu i teraz, z ludźmi którzy są naokoło. Dzieci bardzo szybko rosną, a dorośli odchodzą. Wyloguj się do życia z telefonu i komputera. Carpe diem.

Jakość.

Unikaj bylejakości. Jeśli coś robisz, postaraj się zrobić to najlepiej jak tylko umiesz. Jeśli za coś się zabierasz, doprowadź to do końca, nawet jeśli koniec to przyznanie się do tego, że probowałaś, starałaś się, ale nie wyszło.

Bądź realistą.

Jeśli coś Ci się nie podoba – zmień to. Jeśli czegoś nie możesz zmienić – zaakceptuj to i postaraj się z tym żyć. Nie walcz z rzeczami, na które nie masz wpływu. Możesz tą energię spożytkować lepiej.

Prostota.

Regularnie pozbywaj się tego, czego nie potrzebujesz. Nadmiar gratów, zasyfiona torebka, ciuchy, w których już dawno nie chodzisz, ale i zbędne sadełko, za długie paznokcie, praca której nie lubisz, czy ludzie, którzy nic dobrego w Twoje życie nie wnoszą. Balast ciągnie Cię do dołu. Przez bałagan na około siebie możesz nie dostrzec czegoś instotnego.

Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.

Ludzie bogaci mają często więcej problemów niż Ci, którzy liczą każdą złotówkę. Ludzie piękni są często samotni. Ci, którzy odnieśli sukces często nie mają wokół siebie prawdziwych przyjaciół. Każdy kij ma dwa końce. Każda sytuacja ma plusy i minusy. Skup się na pozytywnych aspektach swojego życia.

Kochaj siebie.

Nigdy nie będę filigranową blondynką. Za to mam ładne oczy i kształtne usta. Dbam o swoje ciało, które dało mi trójkę dzieci i z pomocą którego doświadczam życia. Pielęgnuję zdrowie, zarówno fizyczne i psychiczne. Lubię w sobie to, że jestem uparta i umiem dotrwać do celu. To tylko przykłady z mojego podwórka. Ważne jest aby znaleźć w sobie kilka rzeczy które się lubi, być z nich dumnym i je pielęgnować. Pamiętaj, żeby podobać się głównie sobie. Rób tak, żeby codziennie rano móc się do siebie uśmiechnąć. Jeśli podobasz się sobie z nadwagą i różowymi włosami – innym nic do tego. Twój styl to wyraz Twojej osobowości. Jeśli jednak nie lubisz tego, co widzisz w lustrze, pracuj nad zmianami. Dla siebie. Nie rób nic przeciw sobie aby przypodobać się innym. Każdemu podoba się tylko dolar.

Bądź dla siebie dobry.

Musisz potrafić sobie wybaczyć, zapomnieć, poklepać się sama po plecach, kupić sobie prezent. Naucz się spędzać czas sama ze sobą. Naucz się odpoczywać i relaksować, w dowolnej, wybranej, ulubionej formie. Bądź swoją przyjaciółką. Słuchaj siebie i rób to, co dla Ciebie i bliskich jest dobre, a nie to, czego oczekują od Ciebie inni.

Uwierz w siebie.

Nie próbuj od razu przenosić gór, ale miej plan małych, osiągalnych kroków, którymi dojdziesz do celu. Twoim marzeniem jest schudnąć 30 kg? Już dziś nie zjedz kolacji. Masz ochotę na wakacje? Rzuć palenie, a pieniądze, które wydałabyś na papierosy odłóż na konto. Chcesz zmienić pracę ale nie umiesz języka? Codziennie zapisz na małej karteczce 5 nowych słów i naucz się ich w ciągu dnia. W rok nauczysz się takim sposobem 1760 obych słów!

Naprawdę możesz wiele.