To, co w Australii jest najlepsze.

Wiele osób pyta mnie co takiego jest w tej Australii, że dla wielu osób jest nieosiągalnym rajem, marzą o jej zobaczeniu, a gdyby mogli, natychmiast by się spakowali i lecieli na drugi koniec świata. Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie, pokazując w końcu to, co w Australii jest najlepsze.

1. Plaża

To, co w Australii jest najlepsze, to plaża. Plaża w Australii jest po prostu przepiękna, a linia brzegowa ma ponad 25 tysięcy kilometrów. To dzięki temu często się zdarza, że jest się na tej plaży samemu. Oceany Spokojny i Indyjski, które otaczają Australię, cechuje przejrzysta i stosunkowo ciepła woda. Dla milionów Australijczyków plaża jest stylem życia. Na plaży robi się urodziny, na plaży się ćwiczy, odpoczywa, je, na plaży urządza się zaręczyny i śluby. Australijskie plaże są szerokie, a piasek na nich biały. Na plaży można zawsze w sezonie znaleźć kawałek strzeżony przez ratowników, których można rozpoznać po czerwonych kąpielówkach i żółtych czepkach.

australia (12) australia (11)

2. Surfing

Australia to idealny kontynent do uprawiania surfingu. Świetny, choć momentami niebezpieczny i bardzo wymagający kondycyjnie sport. Warto choć raz spróbować. 

australia (14)australia (5) australia (10) australia (6)

3. Zwierzęta

Tylko w Australii występują na wolności misie koala, emu i kangury. Mało kto wie, że o ile misie koala, leniwe i przesypiające 20 godzin każdej doby, są milutkie i kochane, o tyle kangurów na wolności raczej należy się wystrzegać, żeby czasem taki przyjemniaczek Cię nie uraczył kopniakiem. W Australii jest mnóstwo parków, w których można karmić, głaskać i robić sobie zdjęcia z tymi świetnymi zwierzętami. Emu i Kangur znajdują się w herbie Australii, jako jedyne australijskie zwierzęta, które nie potrafią się cofać, co jest dla Australii symbolem ciągłego parcia do przodu, do rozwoju i postępu.


australia (3) australia (2)

4. Pogoda

W Australii cały rok świeci słońce. Nawet w miesiącach bardzo zimnych, gdzie temperatura spada do plus 10 stopni i niektóre szkoły trzeba zamykać z powodu mrozów i braku odpowiedniego ogrzewania, świeci słońce. To dlatego Australijczycy bardzo dużą część swojego życia spędzają na zewnątrz. Prawie wszyscy mają hobby, które wymaga ruszenia tyłka z kanapy. Albo grają w golfa, albo pływają, albo biegają. Niewyobrażalnym jest nie posiadanie grilla, wielu Australijczyków ma dom z odkrytym basenem. Lato jest upalne, a zima właściwie nie istnieje. To chyba przez to słońce Australijczycy są szczęśliwym i wyluzowanym narodem.

australia (15) australia (13) australia (8)

5. Kolory

Owoce, ocean, niebo, roślinność to wszystko w Australii jest soczyste, kolorowe i cudne. Takiego nieba jak tutaj po prostu nigdzie nie ma. Kolor wody wygląda jak rozpuszczona plakatówka. Aż chce się żyć!

australia (17) australia (16) australia (7)

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać Ci to, co w Australii jest najlepsze. Zapraszamy! Miejsca na plaży starczy dla wszystkich!

Zdjęcia: źródło

Nieźle się napracowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post, uff. Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Jest kilka opcji:

  • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
  • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
  • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i butów!