Cześć Mamo!

Cześć Mamo!

Mam dopiero pięć lat ale już co nieco kumam o tym świecie. Uwielbiam Twoje małe kłamstewka. Wiem przecież, że skoro już nas ubrałaś, spakowałaś wielki wór zabawek do piaskownicy, pięć butelek wody, mokre chusteczki, krem na słońce i przekąski na co najmniej trzy dni, pozamykałaś dom, miś, którego koniecznie teraz muszę mieć, nie będzie przeszkodą. Wiem też, że nie ma czarownic, że czekoladę schowałaś dla siebie na wieczór, a Mikołaj i tak przyjdzie. Bo Tata wcale nie był grzeczny, a i tak do niego przyszedł!

Nie musi Ci być przykro, kiedy na mnie nakrzyczysz. Ja też lubię pokrzyczeć, kiedy coś mi nie wychodzi. Na przykład wtedy, kiedy nie mogę siostrze włożyć kanapki do ucha. Życie bywa denerwujące, więc możesz sobie od czasu do czasu pokrzyczeć. Sama zawsze mi powtarzasz, że można mieć gorsze dni, prawda? Ty też możesz. Zawsze po tym mnie przytul.

Uwielbiam nowe zabawki mamusiu! Najbardziej cieszę się z samych opakowań, lubię te szeleszczące. Ucieszę się nawet z gazety, tylko błagam, pozwól mi ją pociąć na małe kawałeczki. Nie musisz dawać mi samych drewnianych, edukacyjnych zabawek. Wiem, wiem, że eko jest modne, ale ja uwielbiam plastik mamusiu!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie kupuj już tych nudnych tapet, ani nie maluj ścian na biało. Ja je sam ozdobię, daj mi tylko farby i kredki. Mam już w głowie pomysł na nowe esy-floresy, ale prawdopodobnie dam się ponieść fantazji i stworzę coś pod wpływem impulsu. Zobaczysz, spodoba Ci się.

Nie musisz codziennie robić obiadu. Uwielbiam, jak mówisz, że dziś będzie pizza albo parówki! Przecież wiesz, że pizzę i parówki kocham najbardziej na świecie i nie mogę zrozumieć, dlaczego nie jemy ich codziennie!  Nie musisz się ze mną godzinami bawić.

Wystarczy chwilka, ale wtedy bądź naprawdę ze mną. Dla mnie nie jest ważne co wtedy będziemy robić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bajki wcale mnie nie ogłupiają, mamusiu. Tak samo jak gry, naklejki i zabawa w kulkach. Wiem, że martwisz się, że bywa, że za dużo czasu spędzam przed telewizorem, ale wiedz, że są takie dni, że nic innego nie chce mi się robić i jeśli nie puścisz mi bajki, wywiercę Ci dziurę w brzuchu. Ty też masz czasami ochotę po prostu usiąść i nic nie robić.

Nie musimy codziennie się kąpać. Kocham te dni, kiedy robimy dzień dziecka i od razu po kolacji nurkujemy do łóżka. Jestem tak samo zmęczony jak Ty, kąpiel to zawracanie głowy, w takie dni tylko niepotrzebnie mnie irytuje. Nie musisz mi codziennie czytać pięciu bajeczek, rozumiem, nadrobimy w inny dzień.

Najbardziej na świecie lubię się ubrudzić. Załóż mi byle co i pozwól mi od czasu do czasu pobiegać w błocie. Przecież to szczyt szczęścia, spróbuj, sama zobaczysz!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I nie martw się mamusiu, kiedy okazuje się, że nie robię czegoś, chociaż w mądrym przewodniku napisali, że już muszę. Dam radę. Osobiście sobie z tego nic nie robię. W przedszkolu tylko ja umiem złapać na placu zabaw żabę, chociaż inni lepiej ode mnie liczą. No i kto tu jest the best mamusiu?

Każdy z nas potrzebuje chwili dla siebie. Możesz spokojnie zostawić mnie w pokoju, na placu zabaw pozwolić mi na chwilę luzu. To trochę obciach, żeby w moim wieku mieć cały czas dorosłe towarzystwo i żeby mama trzymała za rękę. Chcę bez Ciebie! W zamian obiecuję, że kiedy będziesz wychodziła z domu pobyć chwilę beze mnie, nie będę płakać.

Bardzo lubię zostawać z Tatą, z Babcią, z ciocią. Nie martw się mamusiu. Nikt Ciebie nie zastąpi i zawsze się cieszę jak wracasz, ale naprawdę nie dzieje mi się wtedy nic złego.

Wiem, że sama uważasz, że to i tamto mogłabyś zrobić lepiej. Ale dla mnie jesteś najlepszą mamusią na świecie!

Ciuszki Maybe4baby, od lewej: sukienka Nina, Domi spodnie, Domi top, sukienka Emma

 

Nieźle się napracowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post, uff. Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Jest kilka opcji:i

    • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.
    • Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco.
    • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
    • Możesz śledzić mnie na Instagramie, gdzie oprócz fotek moich dzieciaków znajdziesz całą masę zdjęć żarcia i butów!